home
o nás
realizace
poptávka
kontakt
VÍTÁME VÁS

White & White

Místo činu: Velkoryse pojatý prostor s velkými prosklenými „výlohami“, celý v bílém, se stříbrnou vinylovou podlahou. Majitelé: Nadšenci pro moderní design, milovníci „chladu a prázdnoty“ – tedy přesně toho, v čem by 98% obyvatel nedokázalo vůbec žít. Zadání: Trochu to tu zútulnit, zateplit, zabydlet, ale nechceme žádné dřevo do bytu! Řešení: Velká bílá kožená sedačka jako středobod setkávání rodiny, sestava bílých skříněk v lesku, něco luxusních textilií ve stříbře, mega květináče s živou florou (z přírody jsme vzešli přec). Vše okořeněné mega počítačovou grafikou v podobě obrazů na stěnách.

Probuzení Vinohradského kouzla

Zadání klienta bylo vybudovat moderní městský nájemní byt neotřelého designu pro dobře situovaný single nebo mladou dvojici. Jelikož bylo v bytě vše ještě původní (tedy téměř stoleté), dožilé a nevyhovující, bylo potřeba provést celkovou rekonstrukci, tzv. „totálku“. Vše dle našeho návrhu a pod naším dozorem. Během dvou měsíců se byt měnil pod rukama zkušených stavebníků v moderní a svěží interiér, ve kterém cítíte nádech exotiky, kde si však zároveň uvědomujete odkaz tradičních hodnot a elegance metropolitního centra. Vstupujete do prostoru, kde organické tvary svítidel vykreslují magické stíny na lesklých površích nábytku a průsvitné tkaniny rozehrávají symfonii odlesků a světel. Při pohledu na makrosnímky struktur listů, které nafotil náš kamarád fotograf, si uvědomíte dokonalost přírody. Bílá na stěnách i nábytku Vás lehce nadnáší, dává Vám pocítit volnost prostoru a čistotu… Spokojený klient má nyní velké dilema. Podle jeho slov se mu byt vůbec nechce pronajímat a nejraději by se do něj nastěhoval sám:)

Simpson´s forever

Původně to vypadalo na slušnou divočinu. Jáchym s Filipem, mimochodem dva bezvadní kluci, měli o podobě svého pokojíčku celkem jasno: „Měla by tam být velká mapa…cihlová stěna…zelená barva na zdi…Simpsonovi nebo Futurama…StarWars, BMX…jo a taky lego, spousty poliček na lego„. Dokonce i původní postele s úložným prostorem a rozkládací pohovka měly zůstat na svém místě... I zkušený designér se u takového zadání zapotí:) Nakonec to dopadlo trošku jinak, ale vůbec ne špatně! Byla to trochu alchymie: použili jsme dle přání zelenou, přidali jsme trošku modré, trošku petrolejové a malinko červené. Navrhli jsme nábytek na míru s ohledem na potřebu úložných prostor, na podlahu položili super-extra válecí koberec a na stěnu vymalovali celou Simpsonovic rodinku (které mimochodem v noci krásně svítí oči) a bylo hotovo ke spokojenosti všech zúčastněných, zejména pak kluků. A o to nám šlo hlavně!

Když se kouzlí štětcem…

Vypracovat návrh minimalistického extravagantního pojetí obývacího pokoje s kuchyní pro mladé manžele byl opět lahůdkou. Je to fajn, když se klient ničemu nebrání a plně vám důvěřuje! Jedině tak pak mohou vznikat kvalitní realizace. Proměna interiéru začala jako vždy od podlahy. Netradičně jsme použili bílé Vinylové dlaždice s jemným proužkem, které celý interiér příjemně rozzářily. Sterilní bílou pak doplnila tmavě šedá barva na nábytku a doplňková červená na stěnách. Všechny tři kontrastní barvy, vysoké lesky na nábytku, jednoduché linie a hlavně autorská grafika v čele kuchyňské linky pak společně vytvořily dramatickou stylovou kombinaci. Návrhu grafiky včetně její realizace se zhostil jako vždy Tomáš a opět zabodoval. Pojďte se sami přesvědčit!

Pokoj a herna pro dvě malé slečny.

Sejdou-li se okolnosti tak, jako se to podařilo u této zakázky, je našlápnuto ke krásné realizaci: Mladí rodiče milující moderní design, kteří vědí co chtějí, umí se rozhodnout a nechají vám víceméně volnou ruku. To je potom radost pracovat!V moderní novostavbě na okraji města na Vysočině byly připraveny dva krásné pokojíky pro dvě malé slečny.Vlastně jeden pokoj a jedna herna - to dokud budou holky malé.Hlavním úkolem bylo vytvoření úložných prostorů v každé místnosti. Zvolili jsme formu přepažení pokojů, kterým jsme vytvořili dostatečně prostorné šatny. Přepážky jsou sestaveny z modulů z lakované MDF, které po sesazení tvoří tvar plástve. Zajímavé technické řešení společně s precizní truhlářskou prací dalo vzniknout výjimečnému výsledku. Nábytek i vybavení herny je z autorské dílny STUDIA UP! a je doplněno designovými kousky z Vitry a Kartellu. Na stěně je grafika s motivem pláství. Barevně neutrální základ bílé, stříbrné a šedé doplněný o barevné akcenty nechává vyniknout výraznému grafickému pojetí realizace, které výborně ladí se strohými funkcionalistickými liniemi krásného domu. Posuďte sami.

Slavná 30. léta v Thomayerově nemocnici

Za myšlenkou otevření kavárny v pražské krčské nemocnici stojí občanské sdružení Lékořice, které připravilo projekt pro opomíjenou skupinu zájemců o zaměstnání z řad rodičů a dalších příbuzných těžce nemocných a hospitalizovaných pacientů, zejména maminek dětí na JIP Pediatrické kliniky ve FTNsP. Tato idea nás velmi zaujala, a proto nás potěšila nabídka spolupráce. Na hlavní myšlence pojetí designu interiéru jsme se jednomyslně shodli: bude odkazovat na slavnou éru třicátých let, kdy byly původní Masarykovy domovy založeny. Zjednodušené linie, nevtíravá až nenápadná barevnost, využití dřevěných prvků ve velkých plochách, ohýbaný nábytek firmy Thonet, černobílé dobové fotografie. Elegance, atmosféra, styl. Piano a dobová hudba. Káva Fairtrade dle nejvyšších standardů kávové kultury… Rekonstrukce určených prostor znamenala vybourání příček a vytvoření zcela nové dispozice, odpovídající požadavkům gastro provozu. Všechny změny musely být konzultovány s památkáři, což byla někdy komplikace. Nakonec se však po téměř ročním úsilí Thomayerova nemocnice dočkala slavnostního otevření „Naší kavárny“. Jste srdečně zváni na kávu!

Kouzelné stromy pro školáčky

Další práce, která nám umožnila vyřádit se s barvami, dát prostor fantazii pro výtvarné pojetí a vytvořit celkově vyvážené prostory pro malé školáčky. Křesťanská základní škola Elijáš zakoupila pro své malé studentíky dnes již historickou budovu, která se nachází v areálu pražského BB centra - kontrastně - téměř uprostřed moderních administrativních budov. Má své velké kouzlo, typická obecná škola ze začátku minulého století! Ovšem právě s ohledem na její stáří bylo potřeba budovu zmodernizovat a také rozšířit vytvořením dalších tříd přímo v podkroví školy. Při vytváření barevných vzorkovnic jednotlivých tříd i návrhů nábytkového vybavení jsme se rozhodli pro řešení pro školní půdu atypická, ovšem moderní, funkční a střízlivá. Speciálně jsme si dali záležet na výběru barev, aby třídy působily vyváženým dojmem a pozitivně se odrážely na dětské psychice. Kouzelné stromy v každé ze tříd a autorské řešení nábytku s hravými kulatými výřezy jen podtrhuje zamýšlený účel. Škola je vzhledem k vysokým investicím vybavována v jednotlivých fázích. Přiložené fotografie nabízí pohled do tříd I. stupně, časem přibudou další včetně pohledu do administrativních částí školy.

„Ať tam chodí lidi…“

…stručně a jasně definované zadání pro úpravu interiéru společenské místnosti ve vzdělávacím centru (dále jen CVV). Žádné další speciální požadavky, takže spíše volná ruka a velký prostor pro kreativitu. Do CVV se denně přichází vzdělávat velké množství lidí, kteří tráví čas v několika učebnách. Byla tady snaha vytvořit jim společenskou prostoru, kam by bylo možno přijít si oddychnout, setkat se s ostatními, dát si kafe, popovídat… Původní prostředí svou atmosférou k relaxu příliš nevybízelo. Stará fádní křesílka, nevýrazná barevnost, celková strohost. Koncept nového pojetí prostory jsme tedy pojali přesně opačně. Barevné kontrasty, živé energizující barvy, různé typy sedacího nábytku, moderní kuchyňka s barpultem. Proměna místnosti probíhala během letních prázdnin, takže pak už se jen čekalo na září, až přijdou první studenti, a uvidí se, jak se nová místnost „chytne“. A chytla se moc dobře! Jako bonus jsme ještě pomohli zrealizovat pro zaměstnance CVV proměnu malé kuchyňky, která měla za cíl pojmout co největší počet lidí, měla se opticky rozšířit a barevně zateplit. Původně se to zdálo nemožné, ale nakonec se všech 6 zaměstnanců na těch 9m2 celkem pohodlně vejde.

SKY BAR na téma „Connecting People“

Zadáním bylo vytvořit ideové skici restaurace, salonku a baru v telekomunikační věži na Žižkově.Naše ideové pojetí vytváří interiér s technicistním charakterem odpovídající co nejvíce charakteru samotné stavby. Prostředky k dosažení, na kterých je návrh postaven, jsou čisté geometrické linie, lesky, použití moderních Hi-Tech materiálů, jako je Corian (stůl v salónku a barpulty), laminát (trychtýře), v kombinaci s chromovými kovovými součástmi (podnože stolů v restauraci, nohy židlí v baru, svítidla), průhledným a bílým plastem (židle a barovky). Základ tvoří jednolitá lesklá podlaha vytvářející dojem vznášení se na obláčku, a pnuté lesklé stropní podhledy s možností plošného podsvícení, případně promítání oblaků, násobící dojem vznášení se v prostoru.Nosným výtvarným prvkem prolínajícím se celým interiérem, jsou buňky pospojované přímkami, představující symbol komunikace mezi lidmi. Ty se objevují v prvé řadě na podlaze, která v oblouku plynule navazuje na sokl pod oknem. Dále se tento prvek objevuje na stole v salonku a na obou barpultech. Druhým určujícím výtvarným prvkem je trychtýř, vycházející z tvaru „hlásné trouby“ – coby symbolu komunikace. Jeho tvar kopírují jak svítidla, tak nohy židlí a podnože stolů.Třetím prvkem je již zmiňovaná přímka-rovná čára, symbolizující přímost, rychlost, jednoduchost komunikace 21.století.V současné době se rozhoduje o rekonstrukci objektu, jehož bude SKY BAR součástí.

„Šmrncovní“ bordó pro dámu

Prvním krokem, jak změnit starou garsonku o výměře 40 m2 v příjemný prostor k bydlení pro ženu středního věku, byla celková rekonstrukce, zahrnující vybourání všech příček i bytového jádra a vystavění zcela nové dispozice bytu. Slabé stránky původního řešení spočívaly v umístění kuchyně v temném koutu, nepočítaly s možností úložných prostor a velký prostor pro WC zbytečně ubíral koupelně. Každá zóna v bytě tak našla své nové praktičtější umístění. Druhým krokem, podstatně jednodušším a příjemnějším, byl výběr barev a všech zařizovacích prvků. Klientka se přiklonila k tonálnímu řešení barevnosti v hnědých a béžových odstínech, kterou podtrhují doplňky v barvě bordó. Hlavní myšlenkou pojetí interiéru bylo použít harmonické barevné ladění působící uklidňujícím dojmem, vtisknout pokojům ženskost a šmrnc a hlavně logicky uspořádat prostor podle potřeb klientky.

Hravé vlnky pro Mateřskou školu

Tak na tuhle práci jsme se opravdově těšili! Vytvářet interiér celé Mateřské školy, navíc v úplně nové, velmi moderní budově, se nepoštěstí každý den. Zcela volné ruce jsme bohužel neměli. Nejprve bylo zapotřebí celý interiér, roztříštěný nesourodými barvami podlah, barevně i výtvarně sjednotit, a pak už jsme mohli naši tvůrčí fantazii náležitě rozvinout. Výtvarných pojetí jsme vedení MŠ předložili několik a nakonec zvítězil návrh s hlavním motivem vln a dětských obličejíků. Dbali jsme na to, aby byl interiér zařízen prvky, jež budou dětem šité na míru, aby dokázaly podněcovat ke hrám a pomáhaly rozvíjet dětskou fantazii. Proto např. dětem nad hlavami létají vážky, jež slouží jako osvětlení, mohou se ukrývat v indiánském týpí nebo se vyřádit s designovými pejsky Puppy. Při jednání s dodavateli ohledně dodaného nábytku jsme prosadili použití nadstandardního materiálu i barevnosti, což se skutečně vyplatilo. Na výsledek naší autorské práce se můžete podívat zde.

Minimalismus ve futuristickém podání

Že nemáte rádi paneláky, protože jsou strašně tuctové? Rádi vám ukážeme, že i panelákový byt lze pojmout tak netradičně, že o tuctovosti nemůže být řeč! A začneme rovnou od podlahy… Ve snaze opticky zvětšit prostor na maximum jsme nechali upravit podlahu bílou litou stěrkou s bílým dekorativním nátěrem. Bílou jsme použili také pro řešení stěn, kam jsme umístili také výřezy moderních futuristických tapet Larse Contzena. Bílou barvu jsme v tomto interiéru doplnili červenými a černými akcenty jak na nábytku, tak i v doplňcích. Působivou dominantou celé místnosti jsou dvě svítidla Pipe, která lze libovolně ohýbat do požadovaných tvarů. Hlavní pojetí interiéru směřovalo k čistým liniím, vzdušnosti a určité extravaganci. Jak se celá proměna klasického panelákového bytu v minimalistický futurismus zdařila, se můžete podívat zde.

Ráj koček pro malou „kočku“

Dělat pokojíček pro děti je vždycky bezva záležitost! Můžete se regulérně vyřádit s barvičkami a veškerým vybavením. Ale pokud navrhujete pokojíček pro malou předškolačku, musíte počítat s tím, že už tak svobodně řádit nebudete. Takoví předškoláci už totiž někdy docela dobře vědí, co v pokojíčku být musí a co tam tedy v žádném případě nebude. A tak jsme se postupně dopracovali k návrhu se sytě růžovou zdí a záplavou černých koček. Barevné schéma bylo doplněno neutrální bílou a šedou, nábytek byl vybrán v netradičním provedení – plechový…, použila se hromada polštářků všech velikostí k odpočívání i polštářovým bitvám a hlavně se nesmělo zapomenout na tucet háčků, kam si malá majitelka zavěsila všechny své poklady - kabelky, tašky a nepostradatelné korálky. Velkou radost jsme pak předškolačce udělali jejím vlastním pracovním stolem, u kterého už stojí připravená školní brašna… Malá „kočka“ si to mezi svými kočkami zkrátka opravdu užívá! Jak vypadá celkový výsledek si můžete prohlédnout zde.

Serióznost v odstínech taupé

Pokud sledujete módní trendy v oblasti designu interiérů, jistě Vám neunikl barevný odstín pod názvem „taupé“, který je kombinací barvy béžovo-šedo-fialové. Barva působí seriózním, navíc velmi příjemným dojmem, a proto se nám zdála pro úpravu interiéru kanceláří personální agentury Hill International s.r.o. jako naprosto ideální. Barevné schéma jsme zvolili kombinací bílá – béžová taupé – čokoládově hnědá a toto schéma jsme doplnili sytě oranžovou v doplňcích. A protože jsme chtěli být seriózní, ale rozhodně ne nudní, dali jsme si záležet na výběru zařizovacích předmětů. Použili jsme plastové židle v barvách bílá a hnědá s lesklou chromovanou nohou. Jednací stoly ve tvaru elipsy pak byly vybrány opět s chromovanou nohou a s pískovaným sklem. Parketovou podlahu jsme částečně překryli kobercem v čokoládově hnědém odstínu z přírodního materiálu – sisalu. Květinovou výzdobu tvoří vysoké květináče Lechuza s vyššími rostlinami a také obří květináče se suchými barevnými větvemi či pruty. Neotřelý nápad či netradiční řešení seriózních prostor bylo hlavním cílem této proměny, na jejíž výsledek se zde můžete podívat.

Palmový ráj pro dvouletá dvojčátka

Kačenka s Terinkou jsou dvě malé rebelky. Jejich obětaví rodiče se vzdali své velké ložnice, aby měly holky dostatek místa pro všechny svoje aktivity. Komfortní pokoj jsme pojali v exotickém stylu, a vytvořili v něm pravý „Palmový ráj“. Skáčou tady opice, rozpustile dovádí žirafa a poletují ptáčci. Do výšky ční dvě rozkošatělé palmy, a celým pokojem probíhá modrá vlna s vymalovanou autorskou básničkou. Spí se tady pod palmovými listy, které poskytují bezpečný úkryt. Postýlky jsme holkám umístili pěkně vedle sebe, aby k sobě měly blízko a mohly před spaním spřádat pikle na další den. S malými rebelkami jsme strávili jen několik dní a tak nepoznáme, která je která. Svorně ho však vzali útokem, že jsme si ho pomalu ani nestihli vyfotit. Pár fotek se přeci povedlo, a Vy se zde na ně můžete podívat.

Proměna pokojíčku za minimální náklady!!!

Zadání této proměny znělo naprosto jasně: zařídit malý pokojíček pro malou Aničku za supermalé peníze. Úplná legrace to nebyla, ale jelikož rodiče nekladli důraz na kvalitní značkový nábytek, mohli jsme využít nabídky obchodního domu IKEA, která je velmi babyfriendly. Barevné schéma pro tříletou holčičku bylo zvoleno v sytých odstínech zelená-oranžová-červená, kontrasty podtrhuje barva bílá, hlavním motivem pak byly vodorovné pruhy. Realizace proměny proběhla velmi rychle a Anička s radostí vyměnila rodičovskou ložnici za svůj barevný pokojík. A věřte nebo ne, celková investice nepřevýšila 10.000,- Kč. Inspirujte se také! Někdy lze opravdu udělat za málo peněz hodně muziky..